RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-09-27
RSK-nr enhet: ST
Lineare Tvättställsblandare 2-hålsarmatur L-Size Väggmontage Montageset som krävs för installation: 23 571 000 Utan inbyggnadsdel Täckbricka i metall Metallgrepp GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy strålsamlare 5,7 l/min GROHE AquaGuide justerbar strålsamlare cc 110 mm utskjutning 207 mm Lägsta tryck: 1,0 bar
Lineare Tvättställsblandare 2-hålsarmatur L-Size Väggmontage Montageset som krävs för installation: 23 571 000 Utan inbyggnadsdel Täckbricka i metall Metallgrepp GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy strålsamlare 5,7 l/min GROHE AquaGuide justerbar strålsamlare cc 110 mm utskjutning 207 mm Lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8277902 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23444DC1 |
| GTIN | 4005176412769 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Lineare Tvättställsblandare |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 207mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 5,7l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23444DC1 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23444DC1 |
|---|
| GTIN | 4005176412769 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23444DC1 |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Form frontdel | Rektangulär |
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Ytskydd frontdel | Belagd |
| Ytbehandling frontdel | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Övrigt |
| Antal utgående anslutningar | 1 |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Med utloppspip | Ja |
| Placering utlopp | Botten/Under |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Ja |
| Längd utsprång utloppspip | 207 mm |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Antal stråltyper handdusch | 0 |
| Med huvud-/takdusch | Nej |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176412769 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 1,74 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176451119 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 14,92 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277902.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8277902 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23444DC1 |
| GTIN | 4005176412769 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Lineare Tvättställsblandare |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 207mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 5,7l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23444DC1 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23444DC1 |
|---|
| GTIN | 4005176412769 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23444DC1 |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Form frontdel | Rektangulär |
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Ytskydd frontdel | Belagd |
| Ytbehandling frontdel | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Övrigt |
| Antal utgående anslutningar | 1 |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Med utloppspip | Ja |
| Placering utlopp | Botten/Under |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Ja |
| Längd utsprång utloppspip | 207 mm |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Antal stråltyper handdusch | 0 |
| Med huvud-/takdusch | Nej |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176412769 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 1,74 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176451119 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 14,92 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277902.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |