RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-05-07
RSK-nr enhet: ST
Manhattan ettgrepps tvättställsarmatur M Svart Matt
Manhattan ettgrepps tvättställsarmatur M Svart Matt
| RSK-nummer | 8276012 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MH1020002046 |
| GTIN | 4067116104745 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Manhattan tvättställsarmatur |
| Dimension | 3/8" |
| Storlek | H=170mm, pipsprång 129mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 4,5l/m |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lack |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=7023332&nser=1825&ncat=faucets |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | MH1020002046 |
|---|
| GTIN | 4067116104745 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=7023332&nser=1825&ncat=faucets |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Självstängande | Nej |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Utförande utloppspip | Fast, under |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Skydd mot skållning | Nej |
| Med förfilter | Ja |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med fjädrande motstånd för max. varmvattentemperatur | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med fjädrande motstånd för max. flöde | Nej |
| Total bygghöjd | 199 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 116 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 129 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Max. temperatur inlopp | 60 °C |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,74 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8276012 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MH1020002046 |
| GTIN | 4067116104745 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Manhattan tvättställsarmatur |
| Dimension | 3/8" |
| Storlek | H=170mm, pipsprång 129mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 4,5l/m |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lack |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=7023332&nser=1825&ncat=faucets |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | MH1020002046 |
|---|
| GTIN | 4067116104745 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=7023332&nser=1825&ncat=faucets |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Självstängande | Nej |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Utförande utloppspip | Fast, under |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Skydd mot skållning | Nej |
| Med förfilter | Ja |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med fjädrande motstånd för max. varmvattentemperatur | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med fjädrande motstånd för max. flöde | Nej |
| Total bygghöjd | 199 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 116 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 129 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Max. temperatur inlopp | 60 °C |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,74 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |