Inlagd: 2012-09-18
RSK-nr enhet: ST
ESS (Energisparsystem). Mjukstängning med keramisk tätning. Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr. Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft-PEX®. Hålmått Ø28-37mm. Utan bottenventil.
ESS (Energisparsystem). Mjukstängning med keramisk tätning. Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr. Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft-PEX®. Hålmått Ø28-37mm. Utan bottenventil.
| RSK-nummer | 8344546 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 733087.TT |
| GTIN | 7391887227035 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | MMIX ECO |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 12l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp med plusflöde |
| Utförande | svängbar pip/utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | softpex anslutningsrör |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 733087.TT |
|---|
| GTIN | 7391887227035 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med slätända |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Typ av pip | Rör |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6 l/min |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 620 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,104 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 643 | ||
| Bredd (mm) | 283 | ||
| Höjd (mm) | 288 | ||
| Vikt (kg) | 9,312 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1014 | ||
| Vikt (kg) | 136,744 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8344546.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8344546.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8344546.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8344546.pdf |
| RSK-nummer | 8344546 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 733087.TT |
| GTIN | 7391887227035 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | MMIX ECO |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 12l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp med plusflöde |
| Utförande | svängbar pip/utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | softpex anslutningsrör |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 733087.TT |
|---|
| GTIN | 7391887227035 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med slätända |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Typ av pip | Rör |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6 l/min |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 620 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,104 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 643 | ||
| Bredd (mm) | 283 | ||
| Höjd (mm) | 288 | ||
| Vikt (kg) | 9,312 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1014 | ||
| Vikt (kg) | 136,744 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8344546.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8344546.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8344546.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8344546.pdf |