Avaktiverad 2025-06-02
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2020-09-22
RSK-nr enhet: ST
Mora MMIX kombinerar en formskön och ergonomisk design med en energieffektiv insida. Designen präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil över hela serien. Vårt unika miljökoncept EcoSafe™ ligger till grund för utvecklingsarbetet och bidrar till låg energiförbrukning och långsiktig miljöhänsyn.
Mora MMIX kombinerar en formskön och ergonomisk design med en energieffektiv insida. Designen präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil över hela serien. Vårt unika miljökoncept EcoSafe™ ligger till grund för utvecklingsarbetet och bidrar till låg energiförbrukning och långsiktig miljöhänsyn.
| RSK-nummer | 8278424 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 733082.TT |
| GTIN | 7391887227028 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Mora MMIX B5 Sanette |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 9l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, sidodusch |
| Utförande | utan bottenventil, svängpip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, SoftPEX-rör |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang "3/8 |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/tvättställsblandare/mora-mmix/733082-tt |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 733082.TT |
|---|
| GTIN | 7391887227028 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/tvättställsblandare/mora-mmix/733082-tt |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utloppsmunstycke | Övrigt |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Kallstartfunktion | Ja |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6,4 l/min |
| Total bygghöjd | 142 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 115 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,221 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 176 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1030 | ||
| Vikt (kg) | 415,896 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8344550.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8344550.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8278424.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8278424.pdf |
| RSK-nummer | 8278424 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 733082.TT |
| GTIN | 7391887227028 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Mora MMIX B5 Sanette |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 9l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, sidodusch |
| Utförande | utan bottenventil, svängpip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, SoftPEX-rör |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang "3/8 |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/tvättställsblandare/mora-mmix/733082-tt |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 733082.TT |
|---|
| GTIN | 7391887227028 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/tvättställsblandare/mora-mmix/733082-tt |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utloppsmunstycke | Övrigt |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Kallstartfunktion | Ja |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6,4 l/min |
| Total bygghöjd | 142 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 115 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,221 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 176 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1030 | ||
| Vikt (kg) | 415,896 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8344550.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8344550.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8278424.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8278424.pdf |