Avaktiverad 2023-04-01
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2013-04-04
RSK-nr enhet: ST
Tvättställsblandare med fjäderbelastad pop-up ventil och en fjärrstyrd Smart presspad som ger förinställd temperatur och automatisk avstängning samt fjärrstyrd Smart Bidetta handdusch, förinställd temperatur och automatisk avstängning. Slang och väggfäste ingår. Användarvänlig spak som är enkel att greppa. F = flexibla anslutningar. Blandarens vattenvägar är endast i kontakt med innovativa blyfria material.
Tvättställsblandare med fjäderbelastad pop-up ventil och en fjärrstyrd Smart presspad som ger förinställd temperatur och automatisk avstängning samt fjärrstyrd Smart Bidetta handdusch, förinställd temperatur och automatisk avstängning. Slang och väggfäste ingår. Användarvänlig spak som är enkel att greppa. F = flexibla anslutningar. Blandarens vattenvägar är endast i kontakt med innovativa blyfria material.
| RSK-nummer | 8347925 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 2705F |
| GTIN | 6414150070006 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Optima |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3V |
| Funktion | ettgrepp, fjärrstyrd dusch/pad |
| Utförande | med pop-up ventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/komposit |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/2705F |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 2705F |
|---|
| GTIN | 6414150070006 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/2705F |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 535 | ||
| Bredd (mm) | 215 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | 3,56 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8347913.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_142_8553477.pdf |
| RSK-nummer | 8347925 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 2705F |
| GTIN | 6414150070006 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Optima |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3V |
| Funktion | ettgrepp, fjärrstyrd dusch/pad |
| Utförande | med pop-up ventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/komposit |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/2705F |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 2705F |
|---|
| GTIN | 6414150070006 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/2705F |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 535 | ||
| Bredd (mm) | 215 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | 3,56 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8347913.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_142_8553477.pdf |