Avaktiverad 2024-12-31
Inlagd: 2018-03-11
RSK-nr enhet: ST
Tvättställsblandare, ettgreppsmodell, med en fjärrstyrd Smart Bidetta. För den fjärrstyrda handduschen Smart Bidetta: när man lyfter upp handduschen från hållaren börjar vattnet att flöda från blandaren. Trycker man in knappen kommer vattnet istället från handduschen. När handduschen sätts tillbaka i hållaren stängs flödet av automatiskt. F = flexibel anslutning. 6l/min - 300kPa. Oras patenterade infästningssystem 3S - för enkel och snabb installation.
Tvättställsblandare, ettgreppsmodell, med en fjärrstyrd Smart Bidetta. För den fjärrstyrda handduschen Smart Bidetta: när man lyfter upp handduschen från hållaren börjar vattnet att flöda från blandaren. Trycker man in knappen kommer vattnet istället från handduschen. När handduschen sätts tillbaka i hållaren stängs flödet av automatiskt. F = flexibel anslutning. 6l/min - 300kPa. Oras patenterade infästningssystem 3S - för enkel och snabb installation.
| RSK-nummer | 8277827 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3013F |
| GTIN | 6414150082320 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Oras Inspera |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 6l/min - 300kPa. |
| Effekt/Eldata | 3V |
| Funktion | ettgrepp, fjärrstyd handdusch |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 3013F |
|---|
| GTIN | 6414150082320 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 169 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 104 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 119 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 589 | ||
| Bredd (mm) | 181 | ||
| Höjd (mm) | 112 | ||
| Vikt (kg) | 2,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8277823.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| RSK-nummer | 8277827 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3013F |
| GTIN | 6414150082320 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Oras Inspera |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 6l/min - 300kPa. |
| Effekt/Eldata | 3V |
| Funktion | ettgrepp, fjärrstyd handdusch |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 3013F |
|---|
| GTIN | 6414150082320 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 169 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 104 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 119 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 589 | ||
| Bredd (mm) | 181 | ||
| Höjd (mm) | 112 | ||
| Vikt (kg) | 2,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8277823.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |