Avaktiverad 2021-12-31
Inlagd: 2018-03-11
RSK-nr enhet: ST
Tvättställsblandare med sidspak, svängbar utloppspip och lyftventil. Pipens svängradie är förinställd på 120° (kan begränsas till 0° eller 60°). Inbyggd spärr för begränsning av temperatur och flöde. F = flexibel anslutning. 6l/min - 300kPa. Oras patenterade infästningssystem 3S - för enkel och snabb installation.
Tvättställsblandare med sidspak, svängbar utloppspip och lyftventil. Pipens svängradie är förinställd på 120° (kan begränsas till 0° eller 60°). Inbyggd spärr för begränsning av temperatur och flöde. F = flexibel anslutning. 6l/min - 300kPa. Oras patenterade infästningssystem 3S - för enkel och snabb installation.
| RSK-nummer | 8277831 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3004F |
| GTIN | 6414150082382 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Oras Inspera |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 6l/min - 300kPa. |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | sidospak med lyftventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 3004F |
|---|
| GTIN | 6414150082382 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 238 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 207 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 151 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 407 | ||
| Bredd (mm) | 265 | ||
| Höjd (mm) | 119 | ||
| Vikt (kg) | 2,78 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8277823.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_8348045.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_8553316.pdf |
| RSK-nummer | 8277831 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3004F |
| GTIN | 6414150082382 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Oras Inspera |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 6l/min - 300kPa. |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | sidospak med lyftventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 3004F |
|---|
| GTIN | 6414150082382 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 238 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 207 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 151 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 407 | ||
| Bredd (mm) | 265 | ||
| Höjd (mm) | 119 | ||
| Vikt (kg) | 2,78 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8277823.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_8348045.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_8553316.pdf |