Avaktiverad 2021-11-01
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-12-11
RSK-nr enhet: ST
Sensorstyrd beröringsfri tappventil för väggmontage, för anslutning till förblandat eller kallt vatten. Vatten flödar endast då händerna aktiverar sensorn. Tappventilen levereras komplett med integrerad sensor, magnetventil samt 6v litium batteri.
Sensorstyrd beröringsfri tappventil för väggmontage, för anslutning till förblandat eller kallt vatten. Vatten flödar endast då händerna aktiverar sensorn. Tappventilen levereras komplett med integrerad sensor, magnetventil samt 6v litium batteri.
| RSK-nummer | 8381730 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | DB 443006 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Tempomatic 3 Vägg |
| Dimension | R15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-5 bar |
| Effekt/Eldata | 6V Litiumbatteri |
| Funktion | elektronisk |
| Utförande | beröringsfri, väggmontage |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | DB 443006 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 310 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_258_8381730.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8381730 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | DB 443006 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Tempomatic 3 Vägg |
| Dimension | R15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-5 bar |
| Effekt/Eldata | 6V Litiumbatteri |
| Funktion | elektronisk |
| Utförande | beröringsfri, väggmontage |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | DB 443006 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 310 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_258_8381730.pdf |
|---|---|