RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-12-04
RSK-nr enhet: ST
Sensorstyrd beröringsfri tappventil eller blandare för tvättställ med batteridrift alt. strömförsörjning. Tempomatic 4 erbjuder full hygien tack vare den beröringsfria sensorstyrningen och med programmerbar automatspolning samt ger en vattenbesparing med c:a 80% jämfört med traditionella ettgreppsblandare. Blandaren och tappventiler
Sensorstyrd beröringsfri tappventil eller blandare för tvättställ med batteridrift alt. strömförsörjning. Tempomatic 4 erbjuder full hygien tack vare den beröringsfria sensorstyrningen och med programmerbar automatspolning samt ger en vattenbesparing med c:a 80% jämfört med traditionella ettgreppsblandare. Blandaren och tappventiler
| RSK-nummer | 8430492 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | DB440101 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Tempomatic 4 Trafo |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-5 bar |
| Effekt/Eldata | 230V 6V trafo |
| Funktion | beröringsfri |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang,invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | DB440101 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_258_8430492.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8430492 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | DB440101 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Tempomatic 4 Trafo |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-5 bar |
| Effekt/Eldata | 230V 6V trafo |
| Funktion | beröringsfri |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang,invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | DB440101 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/tvattstallsblandare-beroringsfri-sensorstyrd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_258_8430492.pdf |
|---|---|