RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-02-27
RSK-nr enhet: ST
Easy beröringsfri blandare EASY B för kallt eller förblandat vatten. Drivs med 9V batteri (extern placering). Filter. Vattenflödet stoppar vid förbrukat batteri. 6 l/min.
Easy beröringsfri blandare EASY B för kallt eller förblandat vatten. Drivs med 9V batteri (extern placering). Filter. Vattenflödet stoppar vid förbrukat batteri. 6 l/min.
| RSK-nummer | 8553536 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | TPEL-EASY2 |
| GTIN | 7393069016864 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | TPEL-EASY2 |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 167mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 6V batteri |
| Funktion | beröringsfri filter/backventil |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | TPEL-EASY2 |
|---|
| GTIN | 7393069016864 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av elektronisk styrning | Sensor |
|---|---|
| Självstängande | Ja |
| Typ av temperaturkontroll | Fast inställning |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Rostfritt stål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6 l/min |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Anslutningsspänning | 9 V |
| Funktionsavstånd | 80 - 300 mm |
| Spolningstid | 90 - 90 s |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8553536 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | TPEL-EASY2 |
| GTIN | 7393069016864 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | TPEL-EASY2 |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 167mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 6V batteri |
| Funktion | beröringsfri filter/backventil |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | TPEL-EASY2 |
|---|
| GTIN | 7393069016864 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av elektronisk styrning | Sensor |
|---|---|
| Självstängande | Ja |
| Typ av temperaturkontroll | Fast inställning |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Rostfritt stål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6 l/min |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Anslutningsspänning | 9 V |
| Funktionsavstånd | 80 - 300 mm |
| Spolningstid | 90 - 90 s |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |