Avaktiverad 2019-07-08
Inlagd: 2016-10-27
RSK-nr enhet: ST
Tvättställsblandare med blandventil och elektronisk styrning. Med pip.
Tvättställsblandare med blandventil och elektronisk styrning. Med pip.
| RSK-nummer | 8430515 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 16501500 |
| GTIN | 7391887246937 |
| Produkt | Tvätställsblandare |
| Produktnamn | Tronic Tvätt |
| Dimension | G20 |
| Storlek | c/c150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | blandventil |
| Utförande | med pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | elektronisk styrning |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/offentliga-miljoer/16501500 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 16501500 |
|---|
| GTIN | 7391887246937 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/offentliga-miljoer/16501500 |
|---|
| Självstängande | Ja |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 2-hål |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | Övrigt |
| Utförande utloppspip | Fast, över |
| Typ av pip | Rör |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
| Total bygghöjd | 147 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 49 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 150 mm |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Anslutningsspänning | 6 V |
| Gångreserv batteri | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | Övrigt |
| Funktionsavstånd | 0 - 150 mm |
| Spolningstid inställbar | Ja |
| Spolningstid | 5 - 60 s |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 0 - 999 h |
| Programmering | Fjärrstyrning |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 3,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8430515.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8430515.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_10_8430515.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_10_8430515.pdf |
| RSK-nummer | 8430515 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 16501500 |
| GTIN | 7391887246937 |
| Produkt | Tvätställsblandare |
| Produktnamn | Tronic Tvätt |
| Dimension | G20 |
| Storlek | c/c150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | blandventil |
| Utförande | med pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | elektronisk styrning |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/offentliga-miljoer/16501500 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 16501500 |
|---|
| GTIN | 7391887246937 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/offentliga-miljoer/16501500 |
|---|
| Självstängande | Ja |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 2-hål |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | Övrigt |
| Utförande utloppspip | Fast, över |
| Typ av pip | Rör |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
| Total bygghöjd | 147 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 49 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 150 mm |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Anslutningsspänning | 6 V |
| Gångreserv batteri | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | Övrigt |
| Funktionsavstånd | 0 - 150 mm |
| Spolningstid inställbar | Ja |
| Spolningstid | 5 - 60 s |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 0 - 999 h |
| Programmering | Fjärrstyrning |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 3,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8430515.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8430515.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_10_8430515.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_10_8430515.pdf |