Avaktiverad 2025-04-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-06-13
RSK-nr enhet: ST
Eurodisc SE Självavstängande tvättställsblandare med blandaranordning och justerbar temperaturbegränsare 6 V litiumbatteri av typen CR-P3 flexibla anslutningsslangar ventil med integrerad smutssamlare system för snabb montering start-stop-funktion elektronisk övervakning av löptid säkerhetsstopp efter 180 sek funktionen aktiveras med kod justerbar tidsfördröjning på flödet 2 till 180 sekunder automatisk spolning dagar utom användning till termisk desinfektion: 3,5 min. eller 11 min. IP 59K klassificering
Eurodisc SE Självavstängande tvättställsblandare med blandaranordning och justerbar temperaturbegränsare 6 V litiumbatteri av typen CR-P3 flexibla anslutningsslangar ventil med integrerad smutssamlare system för snabb montering start-stop-funktion elektronisk övervakning av löptid säkerhetsstopp efter 180 sek funktionen aktiveras med kod justerbar tidsfördröjning på flödet 2 till 180 sekunder automatisk spolning dagar utom användning till termisk desinfektion: 3,5 min. eller 11 min. IP 59K klassificering
| RSK-nummer | 8346578 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 36233000 |
| GTIN | 4005176283338 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurodisc SE |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 126mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 6l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | 6 V |
| Funktion | självstängande |
| Utförande | säkerhetsstopp efter 180 sek |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36233000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 36233000 |
|---|
| GTIN | 4005176283338 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36233000 |
|---|
| Ytskydd | Förkromad |
|---|---|
| Monteringsmetod | Bänk/Armaturhål |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5,5 l/min |
| Med kopplingar | Nej |
| Total bygghöjd | 184 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 89 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 126 mm |
| Spolningstid | 2 - 180 s |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176283338 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 275 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 2,93 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | 4005176375866 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 27,37 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | 4005176375873 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 237,96 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 238,96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8346578.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8346578 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 36233000 |
| GTIN | 4005176283338 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurodisc SE |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 126mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 6l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | 6 V |
| Funktion | självstängande |
| Utförande | säkerhetsstopp efter 180 sek |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36233000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 36233000 |
|---|
| GTIN | 4005176283338 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36233000 |
|---|
| Ytskydd | Förkromad |
|---|---|
| Monteringsmetod | Bänk/Armaturhål |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5,5 l/min |
| Med kopplingar | Nej |
| Total bygghöjd | 184 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 89 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 126 mm |
| Spolningstid | 2 - 180 s |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176283338 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 275 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 2,93 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | 4005176375866 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 27,37 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | 4005176375873 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 237,96 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 238,96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8346578.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |