Inlagd: 2016-09-22
RSK-nr enhet: ST
Dubbel flödestid 7 eller 11 sekunder. med antiblock funktion. 3 l/min. Bänk.montering Anslutning med flexslang 3/8 mutter. Antiblock d.v.s vattnet börjar inte rinna förrän trycket på tryck-knappen upphör. Ergonomisk soft-touch spak - finns även i rött eller gult som tillbehör.
Dubbel flödestid 7 eller 11 sekunder. med antiblock funktion. 3 l/min. Bänk.montering Anslutning med flexslang 3/8 mutter. Antiblock d.v.s vattnet börjar inte rinna förrän trycket på tryck-knappen upphör. Ergonomisk soft-touch spak - finns även i rött eller gult som tillbehör.
| RSK-nummer | 8346582 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 68052 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Presto Neo Duo 7/11 Sek Antibl |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | självstängande |
| Utförande | 7/11 s spoltid, antiblock |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/presto/tvattstallsblandare/product/presto-forskoleblandare-neo-duo-2-spoltider-68052 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 68052 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/presto/tvattstallsblandare/product/presto-forskoleblandare-neo-duo-2-spoltider-68052 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Total bygghöjd | 134 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 215 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_197_8346582.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8346582 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 68052 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Presto Neo Duo 7/11 Sek Antibl |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | självstängande |
| Utförande | 7/11 s spoltid, antiblock |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/presto/tvattstallsblandare/product/presto-forskoleblandare-neo-duo-2-spoltider-68052 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 68052 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.wesag.se/produkter/presto/tvattstallsblandare/product/presto-forskoleblandare-neo-duo-2-spoltider-68052 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Total bygghöjd | 134 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 215 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_197_8346582.pdf |
|---|---|