Inlagd: 2011-11-28
RSK-nr enhet: ST
Duschblandare som kompenserar temperatur- och tryckvariationer och med legionellagenomspolning. Med justerbar maxtemperatur. Krom.
Duschblandare som kompenserar temperatur- och tryckvariationer och med legionellagenomspolning. Med justerbar maxtemperatur. Krom.
| RSK-nummer | 8344133 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 702344.SA |
| GTIN | 7391887228575 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Clinic |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 150c/c |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | utlopp nedåt, M26x1,5 invändig |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/mora-care/care/702344-sa |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 702344.SA |
|---|
| GTIN | 7391887228575 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/mora-care/care/702344-sa |
|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Tryckstyrd | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/4" (20) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Med omkastare | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 2,615 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 338,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8344133.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8344133.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8344133.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8344133.pdf |
| RSK-nummer | 8344133 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 702344.SA |
| GTIN | 7391887228575 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Clinic |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 150c/c |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | utlopp nedåt, M26x1,5 invändig |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/mora-care/care/702344-sa |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 702344.SA |
|---|
| GTIN | 7391887228575 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/mora-care/care/702344-sa |
|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Tryckstyrd | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/4" (20) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Med omkastare | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 2,615 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 338,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8344133.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8344133.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8344133.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8344133.pdf |