Avaktiverad 2022-02-03
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2018-04-18
RSK-nr enhet: ST
Alla komponenter i livsmedelsgodkända material Svängbar utloppspip 110° (0° och 60° spärr ingår) Justerbart komfortflöde (vattenspar) Justerbar komforttemperatur (energispar) Återfjädring till komfortlägen Justerbar maxtemperatur för ökat skållningsskydd Keramisk tätning för droppsäkring och lång livslängd Typgodkänd flexibel vattenanslutning för enklare montage Återströmningsskydd enligt SS-EN 1717 [AA] 160 mm spak Innehåller mindre än 0,1% bly
Alla komponenter i livsmedelsgodkända material Svängbar utloppspip 110° (0° och 60° spärr ingår) Justerbart komfortflöde (vattenspar) Justerbar komforttemperatur (energispar) Återfjädring till komfortlägen Justerbar maxtemperatur för ökat skållningsskydd Keramisk tätning för droppsäkring och lång livslängd Typgodkänd flexibel vattenanslutning för enklare montage Återströmningsskydd enligt SS-EN 1717 [AA] 160 mm spak Innehåller mindre än 0,1% bly
| RSK-nummer | 8311581 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204056 064 |
| GTIN | 7393792232050 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Nautic |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | 443x275x72 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, förlängd spak |
| Utförande | utan diskmaskinsavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | blyfri mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, slätända |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204056 064 |
|---|
| GTIN | 7393792232050 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Anslutning tillopp | Slang med slätända |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 15 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 445 | ||
| Bredd (mm) | 280 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 1,81 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8220622.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_1_8303286.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_1_8303286.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00085 v2.pdf |
| RSK-nummer | 8311581 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204056 064 |
| GTIN | 7393792232050 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Nautic |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | 443x275x72 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, förlängd spak |
| Utförande | utan diskmaskinsavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | blyfri mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, slätända |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204056 064 |
|---|
| GTIN | 7393792232050 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Anslutning tillopp | Slang med slätända |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 15 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 445 | ||
| Bredd (mm) | 280 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 1,81 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8220622.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_1_8303286.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_1_8303286.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00085 v2.pdf |