Inlagd: 1997-09-24
RSK-nr enhet: ST
Teleskoprör till vattenlås / disbänksvattenlås DB-Lås I och DB-Lås II. Vid behov går det att anpassa teleskopröret genom att kapa denna. Monterat till vattenlåset är den extra bygghöjden justerbar mellan 225 - 340 mm.
Teleskoprör till vattenlås / disbänksvattenlås DB-Lås I och DB-Lås II. Vid behov går det att anpassa teleskopröret genom att kapa denna. Monterat till vattenlåset är den extra bygghöjden justerbar mellan 225 - 340 mm.
| RSK-nummer | 8086504 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8086504 |
| GTIN | 7330710124301 |
| Produkt | Teleskoprör |
| Produktnamn | DB-LÅS I-II |
| Dimension | Ø50mm |
| Storlek | L=340mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för DB-lås I och DB-lås II |
| Utförande | med teleskopfunktion, kapbar |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/diskbaenksvattenlaas-tillbehoer/8086504-db-las-i-ii |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8086504 |
|---|
| GTIN | 7330710124301 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/diskbaenksvattenlaas-tillbehoer/8086504-db-las-i-ii |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710124301 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 345 | ||
| Bredd (mm) | 65 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_3131139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_3131139.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_117_8086504.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00007 v4.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000416.pdf |
| RSK-nummer | 8086504 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8086504 |
| GTIN | 7330710124301 |
| Produkt | Teleskoprör |
| Produktnamn | DB-LÅS I-II |
| Dimension | Ø50mm |
| Storlek | L=340mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för DB-lås I och DB-lås II |
| Utförande | med teleskopfunktion, kapbar |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/diskbaenksvattenlaas-tillbehoer/8086504-db-las-i-ii |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8086504 |
|---|
| GTIN | 7330710124301 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/diskbaenksvattenlaas-tillbehoer/8086504-db-las-i-ii |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710124301 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 345 | ||
| Bredd (mm) | 65 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_3131139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_3131139.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_117_8086504.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00007 v4.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000416.pdf |