RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-02-12
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 8055370 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FP 46315 |
| GTIN | 7392791463151 |
| Produkt | Vinkelrör |
| Produktnamn | Falu 46315 |
| Dimension | 40mm |
| Storlek | 180x65mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättmaskin |
| Utförande | med slanganslutning G20 |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FP 46315 |
|---|
| GTIN | 7392791463151 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Förkromad |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 2 | Förkromad |
| Form | Böj |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Böjningsvinkel | 90 ° |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 40 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 45 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 1,8 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Dimension anslutning 2 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 40,3 mm |
| Godstjocklek anslutning 2 | 2 mm |
| Anslutning 2 | Slätände |
| Material tätning | TPE (termoplastiska elastomerer) |
| Med invändig stoppkant | Ja |
| Längd | 180 mm |
| Längd anslutning 1 | 180 mm |
| Längd anslutning 2 | 65 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,085 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8055370.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8055370 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FP 46315 |
| GTIN | 7392791463151 |
| Produkt | Vinkelrör |
| Produktnamn | Falu 46315 |
| Dimension | 40mm |
| Storlek | 180x65mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättmaskin |
| Utförande | med slanganslutning G20 |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FP 46315 |
|---|
| GTIN | 7392791463151 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytskydd anslutning 1 | Förkromad |
|---|---|
| Ytskydd anslutning 2 | Förkromad |
| Form | Böj |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Böjningsvinkel | 90 ° |
| Förminskning | Nej |
| Excentrisk | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 40 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 45 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 1,8 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Dimension anslutning 2 | Övrigt |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 40,3 mm |
| Godstjocklek anslutning 2 | 2 mm |
| Anslutning 2 | Slätände |
| Material tätning | TPE (termoplastiska elastomerer) |
| Med invändig stoppkant | Ja |
| Längd | 180 mm |
| Längd anslutning 1 | 180 mm |
| Längd anslutning 2 | 65 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 205 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,085 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8055370.pdf |
|---|---|