Inlagd: 2020-05-05
RSK-nr enhet: ST
Geberit anslutningsböj 90° med löpande mutter: d=50mm, G=1 1/2"
Geberit anslutningsböj 90° med löpande mutter: d=50mm, G=1 1/2"
| RSK-nummer | 8124281 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.119.16.1 |
| GTIN | 4025416017479 |
| Produkt | Anslutningsböj |
| Produktnamn | Geberit Anslutningsböj |
| Dimension | 50mm x R40 |
| Storlek | L=180 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | vinkel 90° |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.119.16.1 |
|---|
| GTIN | 4025416017479 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Förkromad | Nej |
| Form | 90°-böj |
| Färg | Svart |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
| Vattenlåsanslutning | Rörände |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Lämplig för tvättställ | Nej |
| Lämplig för bidé | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416017479 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 207 | ||
| Bredd (mm) | 102 | ||
| Höjd (mm) | 56 | ||
| Vikt (kg) | 0,114 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4025416111498 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 338 | ||
| Bredd (mm) | 283 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 1,178 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 90 | ||
| GTIN FP | 4025416513124 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 423 | ||
| Vikt (kg) | 11,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8124281 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.119.16.1 |
| GTIN | 4025416017479 |
| Produkt | Anslutningsböj |
| Produktnamn | Geberit Anslutningsböj |
| Dimension | 50mm x R40 |
| Storlek | L=180 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | vinkel 90° |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.119.16.1 |
|---|
| GTIN | 4025416017479 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Förkromad | Nej |
| Form | 90°-böj |
| Färg | Svart |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
| Vattenlåsanslutning | Rörände |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Lämplig för tvättställ | Nej |
| Lämplig för bidé | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416017479 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 207 | ||
| Bredd (mm) | 102 | ||
| Höjd (mm) | 56 | ||
| Vikt (kg) | 0,114 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4025416111498 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 338 | ||
| Bredd (mm) | 283 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 1,178 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 90 | ||
| GTIN FP | 4025416513124 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 423 | ||
| Vikt (kg) | 11,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |