Inlagd: 2009-05-14
RSK-nr enhet: ST
PUM utloppssats avsedd för avloppsvatten från tvättmaskin. Levereras komplett med spilltratt, luddfilter, PUM kassett, golvhuv och Ø40 mm utloppsrör för anslutning i golv. Luktspärren (membranet) är integrerad i spilltratten och sitter i botten för enkel rengöring. PUM/luktspärren ersätter vanligt pungvattenlås och sparar därmed plats under applikationen.
PUM utloppssats avsedd för avloppsvatten från tvättmaskin. Levereras komplett med spilltratt, luddfilter, PUM kassett, golvhuv och Ø40 mm utloppsrör för anslutning i golv. Luktspärren (membranet) är integrerad i spilltratten och sitter i botten för enkel rengöring. PUM/luktspärren ersätter vanligt pungvattenlås och sparar därmed plats under applikationen.
| RSK-nummer | 8077177 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8077177 |
| GTIN | 7391543526144 |
| Produkt | Spilltratt |
| Produktnamn | PUM utloppsats tvättmaskin |
| Dimension | 40mm |
| Storlek | H=950mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättmaskin |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS/silikon |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8077177 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8077177 |
|---|
| GTIN | 7391543526144 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8077177 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07391543526144 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 958 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 102 | ||
| Vikt (kg) | 0,436 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 958 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 102 | ||
| Vikt (kg) | 0,436 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_8077177.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_8077177.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_140_8077177.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=YhHc1jIT-k8 |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_8077177.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_140_8077177.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_8077177.pdf |
| RSK-nummer | 8077177 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8077177 |
| GTIN | 7391543526144 |
| Produkt | Spilltratt |
| Produktnamn | PUM utloppsats tvättmaskin |
| Dimension | 40mm |
| Storlek | H=950mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättmaskin |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS/silikon |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8077177 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8077177 |
|---|
| GTIN | 7391543526144 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8077177 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07391543526144 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 958 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 102 | ||
| Vikt (kg) | 0,436 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 958 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 102 | ||
| Vikt (kg) | 0,436 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_140_8077177.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_8077177.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_140_8077177.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=YhHc1jIT-k8 |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_8077177.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_140_8077177.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_8077177.pdf |