RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-03-30
RSK-nr enhet: ST
EasyClean vattenlås för tvättställ med mattsvart popup och bottenventil
EasyClean vattenlås för tvättställ med mattsvart popup och bottenventil
| RSK-nummer | 8074922 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | EC4-C4NNA-002 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsvattenlås |
| Produktnamn | EASYCLEAN |
| Dimension | 63mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | tryckpluggventil (popup) |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | EC4-C4NNA-002 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | P-vattenlås |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 - DN 40 |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/2" (40) |
| Anslutning mot bottenventil | Övrigt |
| Avloppsanslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med väggrör | Nej |
| Med golvrör | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 104 | ||
| Höjd (mm) | 355 | ||
| Vikt (kg) | 0,44 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8074922 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | EC4-C4NNA-002 |
| GTIN | - |
| Produkt | Tvättställsvattenlås |
| Produktnamn | EASYCLEAN |
| Dimension | 63mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | tryckpluggventil (popup) |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | EC4-C4NNA-002 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | P-vattenlås |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 - DN 40 |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/2" (40) |
| Anslutning mot bottenventil | Övrigt |
| Avloppsanslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med väggrör | Nej |
| Med golvrör | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 104 | ||
| Höjd (mm) | 355 | ||
| Vikt (kg) | 0,44 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |