RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2006-04-26
RSK-nr enhet: ST
Vattenlåset kan kompletteras med huv 8078502 om röret sticker ut längre från vägg. Viss nyansskillnad finns mellan lås och huv!
Vattenlåset kan kompletteras med huv 8078502 om röret sticker ut längre från vägg. Viss nyansskillnad finns mellan lås och huv!
| RSK-nummer | 8072037 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70775 |
| GTIN | 7392791707750 |
| Produkt | Tvättmaskinslås |
| Produktnamn | Falu 70775 |
| Dimension | 32mm x G20/25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vägg-/slanganslutning |
| Utförande | med backventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 70775 |
|---|
| GTIN | 7392791707750 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytskydd | Förkromad |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 32 |
| Modell/Utförande | Rätvinklad |
| Ventiltyp | Sjunkkula |
| Längd anslutning 1 | 80 mm |
| Längd anslutning 2 | 117 mm |
| Höjd | 117 mm |
| Vinkel på backventil | 90 ° |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8072037.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_8072037.pdf |
| RSK-nummer | 8072037 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70775 |
| GTIN | 7392791707750 |
| Produkt | Tvättmaskinslås |
| Produktnamn | Falu 70775 |
| Dimension | 32mm x G20/25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vägg-/slanganslutning |
| Utförande | med backventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 70775 |
|---|
| GTIN | 7392791707750 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ytskydd | Förkromad |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 32 |
| Modell/Utförande | Rätvinklad |
| Ventiltyp | Sjunkkula |
| Längd anslutning 1 | 80 mm |
| Längd anslutning 2 | 117 mm |
| Höjd | 117 mm |
| Vinkel på backventil | 90 ° |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,06 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8072037.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_8072037.pdf |