Inlagd: 2020-12-21
RSK-nr enhet: ST
Geberit vattenlås för handfat, kompaktmodell, utlopp horisontellt: d=32mm, G=1 1/4, Alpinvit
Geberit vattenlås för handfat, kompaktmodell, utlopp horisontellt: d=32mm, G=1 1/4, Alpinvit
| RSK-nummer | 8074913 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 151.116.11.1 |
| GTIN | 4025416499534 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Geberit vattenlås |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 151.116.11.1 |
|---|
| GTIN | 4025416499534 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Med avloppsminskande bussning | Nej |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 |
| Ytterdiameter avloppsrör | 32 - 32 mm |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Horisontellt avstånd centrum vattenlås till vägg | 112 - 112 mm |
| Vertikalt avstånd centrum rör till överkant bottenventil | 85 - 334 mm |
| Avloppsanslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med extra slanganslutning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Ja |
| Med återströmningsskydd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416499534 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 159 | ||
| Höjd (mm) | 77 | ||
| Vikt (kg) | 0,295 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | 4025410165749 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 598 | ||
| Bredd (mm) | 394 | ||
| Höjd (mm) | 429 | ||
| Vikt (kg) | 8,076 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 200 | ||
| GTIN FP | 4025410167590 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 86,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8074913 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 151.116.11.1 |
| GTIN | 4025416499534 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Geberit vattenlås |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 151.116.11.1 |
|---|
| GTIN | 4025416499534 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Med avloppsminskande bussning | Nej |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 |
| Ytterdiameter avloppsrör | 32 - 32 mm |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Horisontellt avstånd centrum vattenlås till vägg | 112 - 112 mm |
| Vertikalt avstånd centrum rör till överkant bottenventil | 85 - 334 mm |
| Avloppsanslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med extra slanganslutning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Ja |
| Med återströmningsskydd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416499534 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 159 | ||
| Höjd (mm) | 77 | ||
| Vikt (kg) | 0,295 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | 4025410165749 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 598 | ||
| Bredd (mm) | 394 | ||
| Höjd (mm) | 429 | ||
| Vikt (kg) | 8,076 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 200 | ||
| GTIN FP | 4025410167590 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 86,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |