RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1993-10-12
RSK-nr enhet: ST
Slangavloppssats för väggmonterat vattenlås. Vattenlås för tvättställ med G32 anslutning avsedd för Ø40 utloppsrör. Slangdim 40mm, rörända dim 32mm. Längd 700 mm Passar till Tvättställ, diskbänk.
Slangavloppssats för väggmonterat vattenlås. Vattenlås för tvättställ med G32 anslutning avsedd för Ø40 utloppsrör. Slangdim 40mm, rörända dim 32mm. Längd 700 mm Passar till Tvättställ, diskbänk.
| RSK-nummer | 8070907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Rebase12.900 |
| GTIN | 7350026670088 |
| Produkt | Slangavloppssats |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 40/32mm |
| Storlek | L=700mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ och diskbänk |
| Utförande | till vägg med flexslang |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.rebase.se/produkt/rebase-flexibla-vattenlassatser/ |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | Rebase12.900 |
|---|
| GTIN | 7350026670088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.rebase.se/produkt/rebase-flexibla-vattenlassatser/ |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_112_8070907.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_112_8070907_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 8070907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Rebase12.900 |
| GTIN | 7350026670088 |
| Produkt | Slangavloppssats |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 40/32mm |
| Storlek | L=700mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ och diskbänk |
| Utförande | till vägg med flexslang |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.rebase.se/produkt/rebase-flexibla-vattenlassatser/ |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | Rebase12.900 |
|---|
| GTIN | 7350026670088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.rebase.se/produkt/rebase-flexibla-vattenlassatser/ |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_112_8070907.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_112_8070907_gruppfil.pdf |