Inlagd: 2024-11-07
RSK-nr enhet: ST
Väggmonterad vattenlåssköld för tvättställ BS204 och BS205, rostfritt stål, högglanspolerad yta, materialtjocklek 1 mm, öppen botten, levereras med skruvar och plugg
Väggmonterad vattenlåssköld för tvättställ BS204 och BS205, rostfritt stål, högglanspolerad yta, materialtjocklek 1 mm, öppen botten, levereras med skruvar och plugg
| RSK-nummer | 8075011 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000058442 |
| GTIN | 7612210509100 |
| Produkt | Vattenlåssköld |
| Produktnamn | BS206 |
| Dimension | - |
| Storlek | 550x430x270mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000058442 |
|---|
| GTIN | 7612210509100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Matt |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Djup | 270 mm |
| Bredd/Diameter | 550 mm |
| Höjd | 430 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210058783 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 430 | ||
| Höjd (mm) | 550 | ||
| Vikt (kg) | 4,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8075011.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8075011 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000058442 |
| GTIN | 7612210509100 |
| Produkt | Vattenlåssköld |
| Produktnamn | BS206 |
| Dimension | - |
| Storlek | 550x430x270mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000058442 |
|---|
| GTIN | 7612210509100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Matt |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Djup | 270 mm |
| Bredd/Diameter | 550 mm |
| Höjd | 430 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210058783 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 430 | ||
| Höjd (mm) | 550 | ||
| Vikt (kg) | 4,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8075011.pdf |
|---|---|