Inlagd: 1993-08-03
RSK-nr enhet: ST
Spilltratt med vattenlåssats avsedd för avloppsvatten från tvättmaskin. Vattenlåssatsen levereras komplett med rakt vattenlås, golvhuv och Ø32 mm utloppsrör för anslutning i golv.
Spilltratt med vattenlåssats avsedd för avloppsvatten från tvättmaskin. Vattenlåssatsen levereras komplett med rakt vattenlås, golvhuv och Ø32 mm utloppsrör för anslutning i golv.
| RSK-nummer | 8920164 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8920164 |
| GTIN | 7391543520449 |
| Produkt | Utloppssats |
| Produktnamn | Spilltratt med vattenlåssats |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | H=1110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättmaskin |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8920164 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8920164 |
|---|
| GTIN | 7391543520449 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8920164 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07391543520449 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 588 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 88 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 792 | ||
| Bredd (mm) | 392 | ||
| Höjd (mm) | 292 | ||
| Vikt (kg) | 8,74 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 180 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1020 | ||
| Vikt (kg) | 103,66 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_8920164.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_8920164.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_8920164.pdf |
| RSK-nummer | 8920164 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8920164 |
| GTIN | 7391543520449 |
| Produkt | Utloppssats |
| Produktnamn | Spilltratt med vattenlåssats |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | H=1110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättmaskin |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8920164 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8920164 |
|---|
| GTIN | 7391543520449 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.purus.se/productvariation/8920164 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07391543520449 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 588 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 88 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 792 | ||
| Bredd (mm) | 392 | ||
| Höjd (mm) | 292 | ||
| Vikt (kg) | 8,74 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 180 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1020 | ||
| Vikt (kg) | 103,66 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_140_8920164.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_140_8920164.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_140_8920164.pdf |