RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-09-23
RSK-nr enhet: ST
Duravit Design vattenlås Svart Matt70x425x311 mm - 0050364600
Duravit Design vattenlås Svart Matt70x425x311 mm - 0050364600
| RSK-nummer | 8074933 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0050364600 |
| GTIN | 4053424825304 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Universal |
| Dimension | 1 1/4" |
| Storlek | 70x311x425mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005036 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0050364600 |
|---|
| GTIN | 4053424825304 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005036 |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Färg | Svart |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Avloppsanslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med väggrör | Ja |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | Rak |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med extra slanganslutning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Nej |
| Med återströmningsskydd | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 444 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 1,656 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1240 | ||
| Vikt (kg) | 258 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_8074931.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8074933 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0050364600 |
| GTIN | 4053424825304 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Universal |
| Dimension | 1 1/4" |
| Storlek | 70x311x425mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005036 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0050364600 |
|---|
| GTIN | 4053424825304 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005036 |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Färg | Svart |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Avloppsanslutning | Muff (Inskjutsmuff) |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med väggrör | Ja |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | Rak |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med extra slanganslutning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Nej |
| Med återströmningsskydd | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 444 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 1,656 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1240 | ||
| Vikt (kg) | 258 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_8074931.pdf |
|---|---|