RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-09-23
RSK-nr enhet: ST
Duravit utrymmesbesparande vattenlås, Vit 360x390x32 mm - 0050760000
Duravit utrymmesbesparande vattenlås, Vit 360x390x32 mm - 0050760000
| RSK-nummer | 8074934 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0050760000 |
| GTIN | 4053424328256 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Universal |
| Dimension | 1 1/4" |
| Storlek | 360x32x390mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | utrymmesbesparande |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | utrymmesbesparande |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005076 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0050760000 |
|---|
| GTIN | 4053424328256 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005076 |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Med avloppsminskande bussning | Nej |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 - DN 40 |
| Ytterdiameter avloppsrör | 32 - 40 mm |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Horisontellt avstånd centrum vattenlås till vägg | 80 - 320 mm |
| Vertikalt avstånd centrum rör till överkant bottenventil | 105 - 495 mm |
| Avloppsanslutning | Slätände |
| Med väggrör | Ja |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | Rak |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med extra slanganslutning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Ja |
| Med återströmningsskydd | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 330 | ||
| Höjd (mm) | 355 | ||
| Vikt (kg) | 0,365 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 77,52 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_8074934.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_784_7821942.pdf |
| RSK-nummer | 8074934 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0050760000 |
| GTIN | 4053424328256 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Universal |
| Dimension | 1 1/4" |
| Storlek | 360x32x390mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | utrymmesbesparande |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | utrymmesbesparande |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005076 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0050760000 |
|---|
| GTIN | 4053424328256 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/005076 |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Med avloppsminskande bussning | Nej |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 - DN 40 |
| Ytterdiameter avloppsrör | 32 - 40 mm |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Horisontellt avstånd centrum vattenlås till vägg | 80 - 320 mm |
| Vertikalt avstånd centrum rör till överkant bottenventil | 105 - 495 mm |
| Avloppsanslutning | Slätände |
| Med väggrör | Ja |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | Rak |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med spillmuff/-tratt | Nej |
| Med avloppsavluftning | Nej |
| Med extra slanganslutning | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Ja |
| Med återströmningsskydd | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 330 | ||
| Höjd (mm) | 355 | ||
| Vikt (kg) | 0,365 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 77,52 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_8074934.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_784_7821942.pdf |