Inlagd: 2024-10-07
RSK-nr enhet: ST
Alterna bottenventil med fritt flöde (ej stängningbar). Finns i krom eller svart matt. För tvättställ utan bräddavlopp
Alterna bottenventil med fritt flöde (ej stängningbar). Finns i krom eller svart matt. För tvättställ utan bräddavlopp
| RSK-nummer | 8552512 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508138958 |
| Produkt | Bottenventil |
| Produktnamn | Alterna Bottenventil |
| Dimension | G32 |
| Storlek | 71x90 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | öppen |
|---|---|
| Färg | svart matt |
| Ytbehandling | pulverlackad |
| Material | mässing |
| Standard | EN274 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508138958 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material nedre del | Mässing |
|---|---|
| Material övre del | Mässing |
| Färg övre del | Svart |
| Diameter överdel | 64 mm |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Helt stängande | Nej |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Lämplig för tvättställ | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 73 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 104 | ||
| Vikt (kg) | 0,342 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_212_7319732.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7319732.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00650 v1.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_7319732.pdf |
| RSK-nummer | 8552512 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508138958 |
| Produkt | Bottenventil |
| Produktnamn | Alterna Bottenventil |
| Dimension | G32 |
| Storlek | 71x90 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | öppen |
|---|---|
| Färg | svart matt |
| Ytbehandling | pulverlackad |
| Material | mässing |
| Standard | EN274 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508138958 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material nedre del | Mässing |
|---|---|
| Material övre del | Mässing |
| Färg övre del | Svart |
| Diameter överdel | 64 mm |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Helt stängande | Nej |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Lämplig för tvättställ | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 73 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 104 | ||
| Vikt (kg) | 0,342 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_212_7319732.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_7319732.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00650 v1.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_7319732.pdf |