Inlagd: 2001-06-21
RSK-nr enhet: ST
Korgbottenventil utan breddavlopp för diskho. Passar vattenlås med anslutning G = 1 1/2''. Montering av korgventil: Montera korgventilen i diskhon. Lägg slutligen i silkorgen i korgventilen.
Korgbottenventil utan breddavlopp för diskho. Passar vattenlås med anslutning G = 1 1/2''. Montering av korgventil: Montera korgventilen i diskhon. Lägg slutligen i silkorgen i korgventilen.
| RSK-nummer | 8086543 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8086543 |
| GTIN | 7330710121720 |
| Produkt | Korgventil |
| Produktnamn | UB |
| Dimension | G40 |
| Storlek | Ø90 - Ø100 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för diskho, hål Ø90-Ø100mm |
| Utförande | utan bräddavlopp |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/bottenventiler/8086543-utan-braddavlopp |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8086543 |
|---|
| GTIN | 7330710121720 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/bottenventiler/8086543-utan-braddavlopp |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710121720 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,212 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_3131139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_3131139.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_117_8086543.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00007 v1.pdf |
| RSK-nummer | 8086543 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8086543 |
| GTIN | 7330710121720 |
| Produkt | Korgventil |
| Produktnamn | UB |
| Dimension | G40 |
| Storlek | Ø90 - Ø100 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för diskho, hål Ø90-Ø100mm |
| Utförande | utan bräddavlopp |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/bottenventiler/8086543-utan-braddavlopp |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 8086543 |
|---|
| GTIN | 7330710121720 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/vattenlaas/bottenventiler/8086543-utan-braddavlopp |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710121720 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 115 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,212 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_3131139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_3131139.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_117_8086543.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00007 v1.pdf |