RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-04-29
RSK-nr enhet: ST
Blyfri silventil med bräddavlopp. Krom. 30-60 mm
Blyfri silventil med bräddavlopp. Krom. 30-60 mm
| RSK-nummer | 8560167 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S600017 |
| GTIN | 7391887256929 |
| Produkt | Silventil |
| Produktnamn | 9000XE |
| Dimension | G32 |
| Storlek | L=70mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ med bräddavlopp |
| Utförande | sil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | blyfri |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | S600017 |
|---|
| GTIN | 7391887256929 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material nedre del | Plast |
|---|---|
| Material övre del | Mässing |
| Färg övre del | Krom |
| Med avloppsplugg | Ja |
| Med lyftfunktion | Nej |
| Med lyftstrå | Nej |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med avloppsböj | Nej |
| Med korgsil | Ja |
| Helt stängande | Nej |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Lämplig för tvättställ | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med rep/lina | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 95 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,19 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 76 | ||
| Vikt (kg) | 1,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8560167.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560510207-00092 v1.pdf |
| RSK-nummer | 8560167 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S600017 |
| GTIN | 7391887256929 |
| Produkt | Silventil |
| Produktnamn | 9000XE |
| Dimension | G32 |
| Storlek | L=70mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ med bräddavlopp |
| Utförande | sil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | blyfri |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | S600017 |
|---|
| GTIN | 7391887256929 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material nedre del | Plast |
|---|---|
| Material övre del | Mässing |
| Färg övre del | Krom |
| Med avloppsplugg | Ja |
| Med lyftfunktion | Nej |
| Med lyftstrå | Nej |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med avloppsböj | Nej |
| Med korgsil | Ja |
| Helt stängande | Nej |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Lämplig för tvättställ | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med rep/lina | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 95 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 0,19 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 76 | ||
| Vikt (kg) | 1,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8560167.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560510207-00092 v1.pdf |