Inlagd: 2020-12-21
RSK-nr enhet: ST
Geberit bottenventil utan manövrering, ventilkåpa, blankförkromad, L=50mm
Geberit bottenventil utan manövrering, ventilkåpa, blankförkromad, L=50mm
| RSK-nummer | 8560121 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.050.21.1 |
| GTIN | 4025416520900 |
| Produkt | Bottenventil |
| Produktnamn | Geberit bottenventil |
| Dimension | G32, L 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | blankförkromad |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.050.21.1 |
|---|
| GTIN | 4025416520900 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material nedre del | Mässing |
|---|---|
| Material övre del | Mässing |
| Färg övre del | Krom |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med lyftfunktion | Nej |
| Typ av lyftmekanism | Övrigt |
| Med lyftstrå | Nej |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med avloppsböj | Nej |
| Med korgsil | Ja |
| Helt stängande | Ja |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 32 mm |
| Anslutning utlopp | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Lämplig för tvättställ | Nej |
| Lämplig för diskbänk | Nej |
| Lämplig för badkar | Nej |
| Lämplig för duschkar | Nej |
| Lämplig för bidé | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med rep/lina | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416520900 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 97 | ||
| Bredd (mm) | 94 | ||
| Höjd (mm) | 82 | ||
| Vikt (kg) | 0,235 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8560121 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.050.21.1 |
| GTIN | 4025416520900 |
| Produkt | Bottenventil |
| Produktnamn | Geberit bottenventil |
| Dimension | G32, L 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | blankförkromad |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.050.21.1 |
|---|
| GTIN | 4025416520900 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material nedre del | Mässing |
|---|---|
| Material övre del | Mässing |
| Färg övre del | Krom |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med lyftfunktion | Nej |
| Typ av lyftmekanism | Övrigt |
| Med lyftstrå | Nej |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med avloppsböj | Nej |
| Med korgsil | Ja |
| Helt stängande | Ja |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 32 mm |
| Anslutning utlopp | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Lämplig för tvättställ | Nej |
| Lämplig för diskbänk | Nej |
| Lämplig för badkar | Nej |
| Lämplig för duschkar | Nej |
| Lämplig för bidé | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med rep/lina | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416520900 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 97 | ||
| Bredd (mm) | 94 | ||
| Höjd (mm) | 82 | ||
| Vikt (kg) | 0,235 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |