Avaktiverad 2025-04-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-04-05
RSK-nr enhet: ST
K700, Komposit diskbänk, model: K700 80-C 78/51 1.0, Monteringstyp: standard inbyggd, material: quartz composite, GROHE Whisper, Min. skåpstorlek: 800 mm, dimensions: 780 x 510 mm, 1 bowl: 720 x 370 x 220 mm, GROHE QuickFix installationssystem, cut-out: 764 x 494 mm, Dränering: automatisk avfallshantering, Tillbehör inkluderat: automatisk avfallshantering, avfallskit, korgsil, monteringsset
K700, Komposit diskbänk, model: K700 80-C 78/51 1.0, Monteringstyp: standard inbyggd, material: quartz composite, GROHE Whisper, Min. skåpstorlek: 800 mm, dimensions: 780 x 510 mm, 1 bowl: 720 x 370 x 220 mm, GROHE QuickFix installationssystem, cut-out: 764 x 494 mm, Dränering: automatisk avfallshantering, Tillbehör inkluderat: automatisk avfallshantering, avfallskit, korgsil, monteringsset
| RSK-nummer | 8028634 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31652AT0 |
| GTIN | 4005176521331 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700 diskbänk 80 -C 78/51 1.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 780x510mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | standard inbyggd |
| Utförande | automatisk avfallshantering |
|---|---|
| Färg | grå granit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Kvarts komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31652AT0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31652AT0 |
|---|
| GTIN | 4005176521331 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31652AT0 |
|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Armaturhål | Vänster, höger och mitten |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 510 mm |
| Bredd/Diameter | 780 mm |
| Höjd | 220 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176521331 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 893 | ||
| Bredd (mm) | 628 | ||
| Höjd (mm) | 366 | ||
| Vikt (kg) | 18,4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 4005176785382 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1270 | ||
| Vikt (kg) | 83,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8028634.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8028634 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31652AT0 |
| GTIN | 4005176521331 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700 diskbänk 80 -C 78/51 1.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 780x510mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | standard inbyggd |
| Utförande | automatisk avfallshantering |
|---|---|
| Färg | grå granit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Kvarts komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31652AT0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31652AT0 |
|---|
| GTIN | 4005176521331 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31652AT0 |
|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Armaturhål | Vänster, höger och mitten |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 510 mm |
| Bredd/Diameter | 780 mm |
| Höjd | 220 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176521331 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 893 | ||
| Bredd (mm) | 628 | ||
| Höjd (mm) | 366 | ||
| Vikt (kg) | 18,4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 4005176785382 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1270 | ||
| Vikt (kg) | 83,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8028634.pdf |
|---|---|