Avaktiverad 2025-12-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-04-05
RSK-nr enhet: ST
K700, Komposit diskbänk, model: K700 90-C 83.8/55.9 2.0, mounting type: standard inbyggd och undermount, material: quartz composite, GROHE Whisper, Min. skåpstorlek: 900 mm, dimensions: 838 x 559 mm, 1 bowl: 406 x 438 x 241 mm, 1 bowl: 316 x 438 x 241 mm, GROHE QuickFix installationssystem, Diskbänk monterbar till vänster, cut-out (topmount installation): 818 x 539 mm, cut-out (undermount installation): 757 x 437 mm, Dränering: automatisk avfallshantering, Tillbehör inkluderat: automatisk avfallshantering, avfallskit, korgsil, monteringsset
K700, Komposit diskbänk, model: K700 90-C 83.8/55.9 2.0, mounting type: standard inbyggd och undermount, material: quartz composite, GROHE Whisper, Min. skåpstorlek: 900 mm, dimensions: 838 x 559 mm, 1 bowl: 406 x 438 x 241 mm, 1 bowl: 316 x 438 x 241 mm, GROHE QuickFix installationssystem, Diskbänk monterbar till vänster, cut-out (topmount installation): 818 x 539 mm, cut-out (undermount installation): 757 x 437 mm, Dränering: automatisk avfallshantering, Tillbehör inkluderat: automatisk avfallshantering, avfallskit, korgsil, monteringsset
| RSK-nummer | 8028636 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31657AT0 |
| GTIN | 4005176564215 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700 diskbänk 90 -C 83,8/55,9 |
| Dimension | - |
| Storlek | 838x560mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | standard inbyggd, undermount |
| Utförande | automatisk avfallshantering |
|---|---|
| Färg | grå granit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Kvarts komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31657AT0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31657AT0 |
|---|
| GTIN | 4005176564215 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31657AT0 |
|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Armaturhål | Vänster, höger och mitten |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 560 mm |
| Bredd/Diameter | 838 mm |
| Höjd | 241 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176564215 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 943 | ||
| Bredd (mm) | 663 | ||
| Höjd (mm) | 367 | ||
| Vikt (kg) | 36,33 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 14005176564212 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1290 | ||
| Vikt (kg) | 136,99 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8028636.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8028636 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31657AT0 |
| GTIN | 4005176564215 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700 diskbänk 90 -C 83,8/55,9 |
| Dimension | - |
| Storlek | 838x560mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | standard inbyggd, undermount |
| Utförande | automatisk avfallshantering |
|---|---|
| Färg | grå granit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Kvarts komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31657AT0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31657AT0 |
|---|
| GTIN | 4005176564215 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31657AT0 |
|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Armaturhål | Vänster, höger och mitten |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 560 mm |
| Bredd/Diameter | 838 mm |
| Höjd | 241 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176564215 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 943 | ||
| Bredd (mm) | 663 | ||
| Höjd (mm) | 367 | ||
| Vikt (kg) | 36,33 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 14005176564212 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1290 | ||
| Vikt (kg) | 136,99 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8028636.pdf |
|---|---|