Avaktiverad 2025-04-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-04-05
RSK-nr enhet: ST
K700 nedsjunken, Komposit diskbänk, model: K700U 70-C 61/45.7 1.0, mounting type: standard inbyggd och undermount, material: quartz composite, GROHE Whisper, min. cabinet size: 700 mm, dimensions: 610 x 460 mm, 1 bowl: 544 x 394 x 205 mm, GROHE QuickFix installationssystem, cut-out: 543 x 393 mm, Dränering: Ø 3.5"/90 mm korgsil, optional automatic waste fitting, Tillbehör inkluderat: avfallskit, korg silavfall, monteringsset
K700 nedsjunken, Komposit diskbänk, model: K700U 70-C 61/45.7 1.0, mounting type: standard inbyggd och undermount, material: quartz composite, GROHE Whisper, min. cabinet size: 700 mm, dimensions: 610 x 460 mm, 1 bowl: 544 x 394 x 205 mm, GROHE QuickFix installationssystem, cut-out: 543 x 393 mm, Dränering: Ø 3.5"/90 mm korgsil, optional automatic waste fitting, Tillbehör inkluderat: avfallskit, korg silavfall, monteringsset
| RSK-nummer | 8028644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31655AT0 |
| GTIN | 4005176521393 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700U diskbänk 70 -C 61/45,7 |
| Dimension | - |
| Storlek | 610x460mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | standard inbyggd, undermount |
| Utförande | automatisk avfallshantering |
|---|---|
| Färg | grå granit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Kvarts komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31655AT0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31655AT0 |
|---|
| GTIN | 4005176521393 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31655AT0 |
|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Övrigt |
| Armaturhål | Mitten |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Nej |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 460 mm |
| Bredd/Diameter | 610 mm |
| Höjd | 210 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176521393 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 758 | ||
| Bredd (mm) | 608 | ||
| Höjd (mm) | 396 | ||
| Vikt (kg) | 13,6 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 4005176791918 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8028644.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8028644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31655AT0 |
| GTIN | 4005176521393 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700U diskbänk 70 -C 61/45,7 |
| Dimension | - |
| Storlek | 610x460mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | standard inbyggd, undermount |
| Utförande | automatisk avfallshantering |
|---|---|
| Färg | grå granit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Kvarts komposit |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31655AT0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31655AT0 |
|---|
| GTIN | 4005176521393 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.dk/da_dk/product/31655AT0 |
|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Övrigt |
| Armaturhål | Mitten |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Nej |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 460 mm |
| Bredd/Diameter | 610 mm |
| Höjd | 210 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176521393 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 758 | ||
| Bredd (mm) | 608 | ||
| Höjd (mm) | 396 | ||
| Vikt (kg) | 13,6 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 4005176791918 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8028644.pdf |
|---|---|