Avaktiverad 2021-11-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-09-27
RSK-nr enhet: ST
K700 Undermount Diskho i rostfritt stål Modell: K700U 80-S 76/45 1.5 lh Monteringstyp: undermount Material: rostfritt stål AISI 304 (V2A) GROHE StarLight kromyta Ytfinish: satin GROHE Whisper Min. skåpstorlek: 800 mm Dimensioner: 760 x 450 mm 1 skål: 500 x 400 x 195 mm 0.5 skål: 180 x 400 x 140 mm GROHE QuickFix installationssystem Diskbänk monterbar till vänster Utskärning: 710 x 400 mm (R15) Dränering: Ø 3.5"/90 mm korgsil Tillbehör inkluderat: avfallskit, korg silavfall, monteringsset
K700 Undermount Diskho i rostfritt stål Modell: K700U 80-S 76/45 1.5 lh Monteringstyp: undermount Material: rostfritt stål AISI 304 (V2A) GROHE StarLight kromyta Ytfinish: satin GROHE Whisper Min. skåpstorlek: 800 mm Dimensioner: 760 x 450 mm 1 skål: 500 x 400 x 195 mm 0.5 skål: 180 x 400 x 140 mm GROHE QuickFix installationssystem Diskbänk monterbar till vänster Utskärning: 710 x 400 mm (R15) Dränering: Ø 3.5"/90 mm korgsil Tillbehör inkluderat: avfallskit, korg silavfall, monteringsset
| RSK-nummer | 8089599 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31575SD0 |
| GTIN | 4005176473326 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700U diskbänk rostfri 80 |
| Dimension | 760x450x195mm (LxBxD) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | undermount |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | satin |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | ø 3.5"/90 mm korgsil |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31575SD0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31575SD0 |
|---|
| GTIN | 4005176473326 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31575SD0 |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1,5 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Undermontage |
| Armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Ja |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Nej |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 450 mm |
| Bredd/Diameter | 760 mm |
| Höjd | 195 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176473326 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 920 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 9,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4005176497575 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1065 | ||
| Vikt (kg) | 42 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8089599.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8089599 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31575SD0 |
| GTIN | 4005176473326 |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | K700U diskbänk rostfri 80 |
| Dimension | 760x450x195mm (LxBxD) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | undermount |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | satin |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | ø 3.5"/90 mm korgsil |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31575SD0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31575SD0 |
|---|
| GTIN | 4005176473326 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31575SD0 |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1,5 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Undermontage |
| Armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Ja |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Nej |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 450 mm |
| Bredd/Diameter | 760 mm |
| Höjd | 195 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176473326 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 920 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 9,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4005176497575 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1065 | ||
| Vikt (kg) | 42 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8089599.pdf |
|---|---|