Inlagd: 2024-11-07
RSK-nr enhet: ST
Kommersiella bänkar för nedfällning eller väggmontage, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1 mm, med två djupdragna sömlösa svetsade skålar, utan bräddavlopp och 80 mm blandarhylla, skålen till vänster eller höger, 1 1/2" avlopp med tvådelat bräddavloppsrör bestående av perforerat rostfritt rör och en plaströrsdel, avrinningsbord med räfflor till skål, avrinningsbord med förstärkt med en rostfri konsol, 100 mm uppvikt bakkant, konsoler för väggmontage, samt borrade hål för väggmontage
Kommersiella bänkar för nedfällning eller väggmontage, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1 mm, med två djupdragna sömlösa svetsade skålar, utan bräddavlopp och 80 mm blandarhylla, skålen till vänster eller höger, 1 1/2" avlopp med tvådelat bräddavloppsrör bestående av perforerat rostfritt rör och en plaströrsdel, avrinningsbord med räfflor till skål, avrinningsbord med förstärkt med en rostfri konsol, 100 mm uppvikt bakkant, konsoler för väggmontage, samt borrade hål för väggmontage
| RSK-nummer | 8090484 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057704 |
| GTIN | 7612210025709 |
| Produkt | Kommersiell bänk |
| Produktnamn | MAXS212-160 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1610x400x610mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057704 |
|---|
| GTIN | 7612210025709 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpning | Kök |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling | Borstad |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Placering av ho/hoar | Vänster |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Ja |
| Med vattenlås | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Djup | 610 mm |
| Bredd/Diameter | 1610 mm |
| Höjd | 400 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210025693 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 610 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 1610 | ||
| Vikt (kg) | 27 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8090484.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8090484 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057704 |
| GTIN | 7612210025709 |
| Produkt | Kommersiell bänk |
| Produktnamn | MAXS212-160 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1610x400x610mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057704 |
|---|
| GTIN | 7612210025709 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpning | Kök |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling | Borstad |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Placering av ho/hoar | Vänster |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Ja |
| Med vattenlås | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Djup | 610 mm |
| Bredd/Diameter | 1610 mm |
| Höjd | 400 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210025693 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 610 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 1610 | ||
| Vikt (kg) | 27 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8090484.pdf |
|---|---|