Inlagd: 2024-11-07
RSK-nr enhet: ST
Kommersiell bänk och sammansvetsat med underredet, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1 mm, med tvådjupdragna sömlösa svetsade skålar, utan bräddavlopp och 80 mm blandarhylla, 1 1/2" avlopp med tvådelat bräddavloppsrör bestående av perforerat rostfritt rör och en plaströrsdel, avrinningsbord med räfflor till skål, avlastningsbord vänster eller höger, avrinningsbord på motsvarande sidan av avlastningsbordet, avrinningsbord förstärkt med en rostfri kosol, 100 mm uppvikt bakkant, underdel med 300 mm täckplåt, med 40x40 mm fötter som kan höjdjusteras 25 mm, kosat stag på baksida för ökad stabilitet, förborrade hål för väggmontage.
Kommersiell bänk och sammansvetsat med underredet, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1 mm, med tvådjupdragna sömlösa svetsade skålar, utan bräddavlopp och 80 mm blandarhylla, 1 1/2" avlopp med tvådelat bräddavloppsrör bestående av perforerat rostfritt rör och en plaströrsdel, avrinningsbord med räfflor till skål, avlastningsbord vänster eller höger, avrinningsbord på motsvarande sidan av avlastningsbordet, avrinningsbord förstärkt med en rostfri kosol, 100 mm uppvikt bakkant, underdel med 300 mm täckplåt, med 40x40 mm fötter som kan höjdjusteras 25 mm, kosat stag på baksida för ökad stabilitet, förborrade hål för väggmontage.
| RSK-nummer | 8090487 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057714 |
| GTIN | 7612210025730 |
| Produkt | Kommersiell bänk |
| Produktnamn | MAXS227-260 |
| Dimension | - |
| Storlek | 2610x445x610mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057714 |
|---|
| GTIN | 7612210025730 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpning | Kök |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling | Borstad |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Placering av ho/hoar | Mitten |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Ja |
| Med vattenlås | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Djup | 610 mm |
| Bredd/Diameter | 2610 mm |
| Höjd | 445 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210525681 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 610 | ||
| Bredd (mm) | 445 | ||
| Höjd (mm) | 2610 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8090487.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8090487 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057714 |
| GTIN | 7612210025730 |
| Produkt | Kommersiell bänk |
| Produktnamn | MAXS227-260 |
| Dimension | - |
| Storlek | 2610x445x610mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000057714 |
|---|
| GTIN | 7612210025730 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpning | Kök |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Ytbehandling | Borstad |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Placering av ho/hoar | Mitten |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Med bottenventil | Ja |
| Med ståndarrör | Ja |
| Med vattenlås | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Djup | 610 mm |
| Bredd/Diameter | 2610 mm |
| Höjd | 445 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210525681 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 610 | ||
| Bredd (mm) | 445 | ||
| Höjd (mm) | 2610 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8090487.pdf |
|---|---|