Avaktiverad 2021-11-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-09-27
RSK-nr enhet: ST
Minta Diskho- och krankombination Bestående av: K500 diskho i rostfritt stål med dränering (31 571 SD0) Minta ettgrepps disklådsblandare (32 168 000) Hög pip Etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Utdragbar strålsamlare Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Vridningsområde 360° Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar System för snabb montering
Minta Diskho- och krankombination Bestående av: K500 diskho i rostfritt stål med dränering (31 571 SD0) Minta ettgrepps disklådsblandare (32 168 000) Hög pip Etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Utdragbar strålsamlare Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Vridningsområde 360° Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar System för snabb montering
| RSK-nummer | 8090227 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31573SD0 |
| GTIN | 4005176473302 |
| Produkt | Diskbänk med blandare |
| Produktnamn | Minta set diskbänk 45 1.0 rev. |
| Dimension | 860x500x195mm (LxBxD), G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | Vid 3 bar 12 l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med etthålsmontage |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31573SD0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31573SD0 |
|---|
| GTIN | 4005176473302 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31573SD0 |
|---|
| Form | Rektangulär |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176473302 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 940 | ||
| Bredd (mm) | 570 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 5,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176497612 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1545 | ||
| Vikt (kg) | 48,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8090227.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8090227 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31573SD0 |
| GTIN | 4005176473302 |
| Produkt | Diskbänk med blandare |
| Produktnamn | Minta set diskbänk 45 1.0 rev. |
| Dimension | 860x500x195mm (LxBxD), G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | Vid 3 bar 12 l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med etthålsmontage |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31573SD0 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31573SD0 |
|---|
| GTIN | 4005176473302 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31573SD0 |
|---|
| Form | Rektangulär |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176473302 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 940 | ||
| Bredd (mm) | 570 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 5,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176497612 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1545 | ||
| Vikt (kg) | 48,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8090227.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |