RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-12-08
RSK-nr enhet: ST
Insatsbänk med universalfläns för nedfällning, under- eller planlimning, med två stora disklådor och avrinningsplan. Disklådor till höger. Levereras med manuella korgventiler, bräddavlopp och vattenlås. Yttermått: 970x510 mm. Disklådor: 340x380x160 mm.
Insatsbänk med universalfläns för nedfällning, under- eller planlimning, med två stora disklådor och avrinningsplan. Disklådor till höger. Levereras med manuella korgventiler, bräddavlopp och vattenlås. Yttermått: 970x510 mm. Disklådor: 340x380x160 mm.
| RSK-nummer | 8089537 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | OMNIA97DRF |
| GTIN | - |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | OMNIA97DRF |
| Dimension | - |
| Storlek | 970x510mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | nedfällning, plan/underlimning |
| Utförande | höger, dubbla lådor |
|---|---|
| Färg | rostfri/grå |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rosfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | OMNIA97DRF |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpning | Kök |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Vänster |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Vänster |
| Med integrerad tvättbräda | Nej |
| Typ av fastsättning | Övrigt |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande/Undermontage |
| Armaturhål | Höger |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Ja |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med reglering för bottenventil | Nej |
| Antal utloppsställen | 2 |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Djup | 510 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 597 | ||
| Bredd (mm) | 1039 | ||
| Höjd (mm) | 238 | ||
| Vikt (kg) | 12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_141_8089537.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8089537 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | OMNIA97DRF |
| GTIN | - |
| Produkt | Diskbänk |
| Produktnamn | OMNIA97DRF |
| Dimension | - |
| Storlek | 970x510mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | nedfällning, plan/underlimning |
| Utförande | höger, dubbla lådor |
|---|---|
| Färg | rostfri/grå |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rosfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | OMNIA97DRF |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpning | Kök |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 2 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Vänster |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Vänster |
| Med integrerad tvättbräda | Nej |
| Typ av fastsättning | Övrigt |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande/Undermontage |
| Armaturhål | Höger |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Ja |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med reglering för bottenventil | Nej |
| Antal utloppsställen | 2 |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Djup | 510 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 597 | ||
| Bredd (mm) | 1039 | ||
| Höjd (mm) | 238 | ||
| Vikt (kg) | 12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_141_8089537.pdf |
|---|---|