RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-04-28
RSK-nr enhet: ST
Underlägg som skyddar golvet under köksskåpet. Denna modell är endast 41,5cm djup vilket gör att den passar till alla köksskåp. Monteras när du bygger nytt eller renoverar ditt kök. G-serien är ett slutet tråg som samlar upp vattnet och leder ner i golvbrunn eller aktiverar vattenfelsbrytare om det är installerat. Finns i flera olika storlekar.
Underlägg som skyddar golvet under köksskåpet. Denna modell är endast 41,5cm djup vilket gör att den passar till alla köksskåp. Monteras när du bygger nytt eller renoverar ditt kök. G-serien är ett slutet tråg som samlar upp vattnet och leder ner i golvbrunn eller aktiverar vattenfelsbrytare om det är installerat. Finns i flera olika storlekar.
| RSK-nummer | 8080772 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3005004-01-015 |
| GTIN | 7392832000925 |
| Produkt | Golvskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ G60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 596x415mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | placering under köksskåp 60cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3005004-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000925 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Bredd | 596 - 596 mm |
| Djup | 415 - 415 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 4,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080772.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
| RSK-nummer | 8080772 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3005004-01-015 |
| GTIN | 7392832000925 |
| Produkt | Golvskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ G60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 596x415mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | placering under köksskåp 60cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3005004-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000925 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Bredd | 596 - 596 mm |
| Djup | 415 - 415 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 4,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080772.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |