RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-04-28
RSK-nr enhet: ST
G-serien är ett underlägg som skyddar golvet under köksskåpen. Den här modellen är endast 41,5cm djup vilket gör att det passar till alla köksskåp. Skyddet monteras då du bygger nytt eller renoverar ditt kök. G-serien är ett slutet tråg som samlar upp vattnet och leder ner i golvbrunn eller aktiverar vattenfelsbrytare om det är installerat.
G-serien är ett underlägg som skyddar golvet under köksskåpen. Den här modellen är endast 41,5cm djup vilket gör att det passar till alla köksskåp. Skyddet monteras då du bygger nytt eller renoverar ditt kök. G-serien är ett slutet tråg som samlar upp vattnet och leder ner i golvbrunn eller aktiverar vattenfelsbrytare om det är installerat.
| RSK-nummer | 8080773 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3005006-01-015 |
| GTIN | 7392832000932 |
| Produkt | Golvskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ G80 |
| Dimension | - |
| Storlek | 796x415mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | placering under köksskåp 80cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3005006-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000932 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Bredd | 796 - 796 mm |
| Djup | 415 - 415 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 975 | ||
| Bredd (mm) | 818 | ||
| Höjd (mm) | 84 | ||
| Vikt (kg) | 6,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080773.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
| RSK-nummer | 8080773 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3005006-01-015 |
| GTIN | 7392832000932 |
| Produkt | Golvskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ G80 |
| Dimension | - |
| Storlek | 796x415mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | placering under köksskåp 80cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3005006-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000932 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/g-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Bredd | 796 - 796 mm |
| Djup | 415 - 415 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 975 | ||
| Bredd (mm) | 818 | ||
| Höjd (mm) | 84 | ||
| Vikt (kg) | 6,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080773.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |