RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-05-23
RSK-nr enhet: ST
kombinerat skydd för golvet under köksskåpen och diskmaskinen. Detta monteras då du bygger nytt eller renoverar ditt kök. Skyddet samlar upp och leder fram vatten från ett eventuellt läckage så att det blir synligt. Kan även användas som ett slutet tråg som samlar upp vattnet och leder ner i golvbrunn eller till annat översvämningsskydd alternativt aktiveras vattenfelsbrytare om det är installerat.
kombinerat skydd för golvet under köksskåpen och diskmaskinen. Detta monteras då du bygger nytt eller renoverar ditt kök. Skyddet samlar upp och leder fram vatten från ett eventuellt läckage så att det blir synligt. Kan även användas som ett slutet tråg som samlar upp vattnet och leder ner i golvbrunn eller till annat översvämningsskydd alternativt aktiveras vattenfelsbrytare om det är installerat.
| RSK-nummer | 8080775 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3002016-01-015 |
| GTIN | 7392832000826 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ GD45 |
| Dimension | - |
| Storlek | 446x495mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för disk-/tvättmaskin 45cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3002016-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000826 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskmaskin | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för tvättmaskin | Ja |
| Bredd | 446 - 446 mm |
| Djup | 495 - 495 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080775.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
| RSK-nummer | 8080775 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3002016-01-015 |
| GTIN | 7392832000826 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ GD45 |
| Dimension | - |
| Storlek | 446x495mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för disk-/tvättmaskin 45cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3002016-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000826 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskmaskin | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för tvättmaskin | Ja |
| Bredd | 446 - 446 mm |
| Djup | 495 - 495 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080775.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |