RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-10-05
RSK-nr enhet: ST
Läckageskydd som samlar upp och leder fram vatten från ev läckage i dolda utrymmen. Dubbel funktion, kan användas under skåp med vatteninstallation vid nybyggnation eller renovering samt som diskmaskinsunderlägg. En djupare version av GD60.
Läckageskydd som samlar upp och leder fram vatten från ev läckage i dolda utrymmen. Dubbel funktion, kan användas under skåp med vatteninstallation vid nybyggnation eller renovering samt som diskmaskinsunderlägg. En djupare version av GD60.
| RSK-nummer | 8080898 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3002002-01-020-01 |
| GTIN | 7392832001731 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ GD60+40 |
| Dimension | - |
| Storlek | 596x535mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för maskin 60cm, djup version |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3002002-01-020-01 |
|---|
| GTIN | 7392832001731 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskmaskin | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för tvättmaskin | Ja |
| Bredd | 596 - 596 mm |
| Djup | 535 - 535 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 6,68 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080898.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
| RSK-nummer | 8080898 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3002002-01-020-01 |
| GTIN | 7392832001731 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ GD60+40 |
| Dimension | - |
| Storlek | 596x535mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för maskin 60cm, djup version |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3002002-01-020-01 |
|---|
| GTIN | 7392832001731 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/golvskydd/gd-serien/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för diskmaskin | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för tvättmaskin | Ja |
| Bredd | 596 - 596 mm |
| Djup | 535 - 535 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 6,68 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080898.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |