RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-02-10
RSK-nr enhet: ST
Kondensskydd som samlar upp och leder fram vatten från ev läckage i dolda utrymmen, specifik för inbyggnads Kyl/Frys
Kondensskydd som samlar upp och leder fram vatten från ev läckage i dolda utrymmen, specifik för inbyggnads Kyl/Frys
| RSK-nummer | 8039032 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3003002-01-015 |
| GTIN | 7392832000192 |
| Produkt | Kondensskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ K55 |
| Dimension | - |
| Storlek | 556x530mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inbyggd kyl/frys 55cm |
| Utförande | med öppen framkant |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/lackageskydd-kyl-frys/aquateam/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3003002-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000192 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/lackageskydd-kyl-frys/aquateam/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering i skåp | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för kyl och/eller frys | Ja |
| Bredd | 556 - 556 mm |
| Djup | 530 - 530 mm |
| Alla sidor uppvikta | Nej |
| Med utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 4,55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8039032.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039032.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
| RSK-nummer | 8039032 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3003002-01-015 |
| GTIN | 7392832000192 |
| Produkt | Kondensskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ K55 |
| Dimension | - |
| Storlek | 556x530mm (BxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inbyggd kyl/frys 55cm |
| Utförande | med öppen framkant |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/lackageskydd-kyl-frys/aquateam/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3003002-01-015 |
|---|
| GTIN | 7392832000192 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/lackageskydd-kyl-frys/aquateam/ |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering i skåp | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för kyl och/eller frys | Ja |
| Bredd | 556 - 556 mm |
| Djup | 530 - 530 mm |
| Alla sidor uppvikta | Nej |
| Med utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Nej |
| Systembunden | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 15 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 4,55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8039032.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039032.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |