RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-03-14
RSK-nr enhet: ST
Läckageskydd som samlar upp och leder fram vatten från ev läckage i dolda utrymmen. Dubbel funktion, kan användas under skåp med vatteninstallation vid nybyggnation eller renovering samt som vinkylsunderlägg.
Läckageskydd som samlar upp och leder fram vatten från ev läckage i dolda utrymmen. Dubbel funktion, kan användas under skåp med vatteninstallation vid nybyggnation eller renovering samt som vinkylsunderlägg.
| RSK-nummer | 8080868 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3008004-01-020 |
| GTIN | 7392832001328 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ W30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 296x465mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vinkyl 30cm |
| Utförande | med öppen förhöjd framkant |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3008004-01-020 |
|---|
| GTIN | 7392832001328 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för vinkyl | Ja |
| Bredd | 296 - 296 mm |
| Djup | 465 - 465 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 113 | ||
| Bredd (mm) | 695 | ||
| Höjd (mm) | 648 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080868.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
| RSK-nummer | 8080868 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3008004-01-020 |
| GTIN | 7392832001328 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | AquaTeam+ W30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 296x465mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vinkyl 30cm |
| Utförande | med öppen förhöjd framkant |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3008004-01-020 |
|---|
| GTIN | 7392832001328 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för vinkyl | Ja |
| Bredd | 296 - 296 mm |
| Djup | 465 - 465 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 113 | ||
| Bredd (mm) | 695 | ||
| Höjd (mm) | 648 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080868.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |