Avaktiverad 2015-03-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2008-11-25
RSK-nr enhet: ST
Extrem vidhäftning, flexibel, vattentålig, för både inomhus och utomhus. För material som plaster, keramic, glas trä metaller. Tätar rörgenomföringar såsom avlopp vattenledningsrör m.m. Rekomenderas av "Vattensäkert kök" installation.
Extrem vidhäftning, flexibel, vattentålig, för både inomhus och utomhus. För material som plaster, keramic, glas trä metaller. Tätar rörgenomföringar såsom avlopp vattenledningsrör m.m. Rekomenderas av "Vattensäkert kök" installation.
| RSK-nummer | 3829112 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tätningsband |
| Produktnamn | Lexsol |
| Dimension | 45x2mm |
| Storlek | L=25m |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | enkelhäftande |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | ! |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 3,55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_564_3829112.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_564_3829112.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/sdb_564_3829112.pdf |
| RSK-nummer | 3829112 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tätningsband |
| Produktnamn | Lexsol |
| Dimension | 45x2mm |
| Storlek | L=25m |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | enkelhäftande |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | ! |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 3,55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_564_3829112.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_564_3829112.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/sdb_564_3829112.pdf |