Avaktiverad 2015-03-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2008-11-25
RSK-nr enhet: ST
Innehåller 1st enkel och 1st dubbelhäftande tätningsband samt 1st formbar tätningsmassa. Extrem vidhäftning, flexibel, vattentålig, för både inomhus och utomhus. Sammanfogar material som plaster, keramic, glas trä, metaller. Tätar rörgenomföringar såsom avlopp vattenledningsrör m.m. Rekomenderas av "Vattensäkert kök" installation.
Innehåller 1st enkel och 1st dubbelhäftande tätningsband samt 1st formbar tätningsmassa. Extrem vidhäftning, flexibel, vattentålig, för både inomhus och utomhus. Sammanfogar material som plaster, keramic, glas trä, metaller. Tätar rörgenomföringar såsom avlopp vattenledningsrör m.m. Rekomenderas av "Vattensäkert kök" installation.
| RSK-nummer | 3829114 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tätningssats |
| Produktnamn | Lexsol |
| Dimension | 2x50cm |
| Storlek | 40g tub |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | ! |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | ! |
| Material | ! |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 7392832900300 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 195 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_564_3829114.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_564_3829114.pdf |
| RSK-nummer | 3829114 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tätningssats |
| Produktnamn | Lexsol |
| Dimension | 2x50cm |
| Storlek | 40g tub |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | ! |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | ! |
| Material | ! |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.vattensakra.nu/pdf/Lexsol.pdf |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 7392832900300 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 195 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_564_3829114.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_564_3829114.pdf |