Avaktiverad 2015-03-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-01-21
RSK-nr enhet: ST
Unik produkt nyhet! Extrem vidhäftning, flexibel, vattentålig, för både inomhus och utomhus. Tätar, skarvar och sammanfogar material som plaster, keramik, glas trä metaller. Tätar rörgenomföringar såsom avlopp vattenledningsrör m.m. Rekommenderas av "Vattensäkert kök" installation.
Unik produkt nyhet! Extrem vidhäftning, flexibel, vattentålig, för både inomhus och utomhus. Tätar, skarvar och sammanfogar material som plaster, keramik, glas trä metaller. Tätar rörgenomföringar såsom avlopp vattenledningsrör m.m. Rekommenderas av "Vattensäkert kök" installation.
| RSK-nummer | 3829115 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tätningsband |
| Produktnamn | Lexsol |
| Dimension | 40x1,5mm |
| Storlek | L=40m |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | dubbelhäftande |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | ! |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 3,55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_564_3829115.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_564_3829115.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/sdb_564_3829115.pdf |
| RSK-nummer | 3829115 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tätningsband |
| Produktnamn | Lexsol |
| Dimension | 40x1,5mm |
| Storlek | L=40m |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | dubbelhäftande |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | ! |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 3,55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_564_3829115.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_564_3829115.pdf |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/sdb_564_3829115.pdf |