Avaktiverad 2024-08-26
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-06-29
RSK-nr enhet: ST
Systempaket för att vattensäkra ditt kök. Innehållande: Diskmaskinsunderlägg GD60, golvskydd G80cm, tätning, väggskydd för bänkskåp 80cm, bänkskåpsinsats 80cm. Ingår i konceptet Vattensäkert kök
Systempaket för att vattensäkra ditt kök. Innehållande: Diskmaskinsunderlägg GD60, golvskydd G80cm, tätning, väggskydd för bänkskåp 80cm, bänkskåpsinsats 80cm. Ingår i konceptet Vattensäkert kök
| RSK-nummer | 8080795 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3007004-01-001 |
| GTIN | 7392832000871 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | Systempaket 60/80 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för maskin 60cm och skåp 80cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent/grå/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/butyl |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3007004-01-001 |
|---|
| GTIN | 7392832000871 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för placering i skåp | Ja |
| Lämplig för diskmaskin | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för tvättmaskin | Ja |
| Bredd | 596 - 796 mm |
| Djup | 415 - 495 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 900 | ||
| Bredd (mm) | 610 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,35 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8080795 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3007004-01-001 |
| GTIN | 7392832000871 |
| Produkt | Läckageskydd |
| Produktnamn | Systempaket 60/80 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för maskin 60cm och skåp 80cm |
| Utförande | alla sidor uppvikbara |
|---|---|
| Färg | transparent/grå/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/butyl |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3007004-01-001 |
|---|
| GTIN | 7392832000871 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP (polypropen) |
| Lämplig för placering på golv | Ja |
| Lämplig för placering i skåp | Ja |
| Lämplig för diskmaskin | Ja |
| Lämplig för diskbänksskåp | Ja |
| Lämplig för tvättmaskin | Ja |
| Bredd | 596 - 796 mm |
| Djup | 415 - 495 mm |
| Alla sidor uppvikta | Ja |
| Förberedd för utlopp för läckageindikering | Ja |
| Med fixerande tejp | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Systembunden | Ja |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 900 | ||
| Bredd (mm) | 610 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,35 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_564_8039000.pdf |
|---|---|