RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-08-06
RSK-nr enhet: ST
Svart dubbelhäftande tätningsband. Använd för att täta mellan 2 olika material och ytor. Mycket god vidhäftning, flexibel och vattentålig. För bruk både inomhus och utomhus. Fäster på plaster, keramik, glas, trä och metaller.
Svart dubbelhäftande tätningsband. Använd för att täta mellan 2 olika material och ytor. Mycket god vidhäftning, flexibel och vattentålig. För bruk både inomhus och utomhus. Fäster på plaster, keramik, glas, trä och metaller.
| RSK-nummer | 3829945 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 590029 |
| GTIN | 7392832000833 |
| Produkt | Tätningsband |
| Produktnamn | Tätningsband svart 30m |
| Dimension | 40x1,5mm |
| Storlek | L=30m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tätning rörgenomföringar m.m. |
| Utförande | dubbelhäftande |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyisobutylen |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/tatning/dubbelhaftande-tatningsband/ |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | 590029 |
|---|
| GTIN | 7392832000833 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/tatning/dubbelhaftande-tatningsband/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Tätning/Tätningssats |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 307 | ||
| Bredd (mm) | 307 | ||
| Höjd (mm) | 83 | ||
| Vikt (kg) | 3,342 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_3829945.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 3829945 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 590029 |
| GTIN | 7392832000833 |
| Produkt | Tätningsband |
| Produktnamn | Tätningsband svart 30m |
| Dimension | 40x1,5mm |
| Storlek | L=30m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tätning rörgenomföringar m.m. |
| Utförande | dubbelhäftande |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyisobutylen |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/tatning/dubbelhaftande-tatningsband/ |
| RSK flik | 07 Fästdetaljer/Tätning/Isolering/Verktyg |
| Tillverkarens artikelnummer | 590029 |
|---|
| GTIN | 7392832000833 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://tollco.se/vattensakert-kok/tatning/dubbelhaftande-tatningsband/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Tätning/Tätningssats |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 307 | ||
| Bredd (mm) | 307 | ||
| Höjd (mm) | 83 | ||
| Vikt (kg) | 3,342 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_3829945.pdf |
|---|---|